Konwersatorium PW - „For Sustainable Development of the Whole World by Renewable Energy", 19.06.2018

Profesor Koji Hashimoto z Tohoku University w Sendai w Japonii wygÅ‚osi odczyt, w jÄ™zyku angielskim, pt. â€žFor Sustainable Development of the Whole World by Renewable Energy", 19.06.2018

Wybitny uczony, wielki przyjaciel fizykochemików polskich. Szeroko znane są osiągnięcia Profesora w dziedzinie edukacji i rozwoju współpracy międzynarodowej, zwłaszcza współpracy polsko-japońskiej, rozwoju nauki o nowych materiałach funkcjonalnych, ich wytwarzaniu i zastosowaniu w dziedzinach takich jak: ochrona przed korozją, ekologia, produkcja energii odnawialnej. Zainteresowanie ekologią i recyklingiem CO2 w skali naszej planety inspirują myśli profesora o dobru przyszłych pokoleń. Jego głęboka wiedza, wnikliwość, intuicja naukowa, oraz życzliwość i otwartość w stosunku do kolegów i przyjaciół są godne uznania i naśladowania. Prof. Hashimoto otrzymał szereg międzynarodowych odznaczeń za swoje osiągnięcia w dziedzinie edukacji, badań naukowych i organizacji współpracy międzynarodowej. Otrzymał też Medal 40-lecia Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie w 1999 r. W ramach współpracy Polsko-Japońskiej Prof. Hashimoto gościł w swoim Laboratorium w Tohoku University w Sendai wielu fizykochemików polskich z ośrodków naukowych w Warszawie i Krakowie. Wśród gości byli naukowcy z AGH Politechniki Warszawskiej Uniwersytetu Warszewskiego i Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie Profesor gościł wielokrotnie w Polsce, uczestnicząc w konferencjach naukowych i wygłaszając wykłady w ośrodkach akademickich.

Konwersatorium odbÄ™dzie siÄ™ we wtorek, 19 czerwca  2018 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW. Po odczycie zapraszamy na poczÄ™stunek, podczas którego bÄ™dzie można porozmawiać bezpoÅ›rednio z prelegentem.

Więcej informacji na stronie Konwersatorium.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z odczytu.