Promocja albumu "Akwarele" Joanny Pętkowskej

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza serdecznie na spotkanie promocyjne albumu z akwarelami Joanny Pętkowskiej, w dniu 5 października 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii Zachęta w Warszawie.

W spotkaniu wezmą udział: Joanna Pętkowska i prof. Stanisław Janeczko, Dyrektor CSZ PW.
Publikacja, zrealizowana przez Ilonę Sadowską z Centrum Studiów Zaawansowanych, zawiera dorobek artystyczny młodej akwarelistki, między innymi prace powstałe w plenerze podczas pobytu stypendialnego artystki w Berlinie w 2014 roku (stypendium przyznane przez CSZ PW) oraz akwarele ukazujące Warszawę — jej rodzinne miasto, a także liczne artystyczne „pamiątki” z podróży po Europie. Album otwiera cykl akwareli prezentujących budynki poszczególnych wydziałów Politechniki Warszawskiej, niektóre o szczególnych walorach architektonicznych, w tym Gmach Główny Politechniki Warszawskiej. To pierwsza i unikatowa publikacja prezentująca całościowo architekturę Politechniki Warszawskiej w artystycznej interpretacji absolwentki tej uczelni. Reprodukcje prac artystki można oglądać na wystawie w biurze Centrum Studiów Zaawansowanych.

Szczegóły na stronach: Galeria Zachęta, FB Galeria Zachęta

FB Centrum Studiów Zaawansowanych PW