SCIENTIA SUPREMA - Konwersatorium PW - prof. Rodney Ruoff

Profesor Rodney S. Ruoff wygÅ‚osi odczyt pt. â€žCarbon Materials for the Future", 20.01.2016

Wykład odbędzie się o godz. 11:00 w Auli budynku Instytutu Chemii Fizycznej PAN przy ul. Kasprzaka 44/52 w Warszawie.

Profesor Rodney S. Ruoff jest dyrektorem Center for Multidimensional Carbon Materials (CMCM), IBS Center znajdujÄ…cym siÄ™ w Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST). UzyskaÅ‚ tytuÅ‚ doktora chemii fizycznej w 1988 r. na University of Illinois-Urbana. ByÅ‚ czÅ‚onkiem programu Fulbrighta w latach 1988-89 w Max Planck Institute für Strömungsforschung in Göttingen w Niemczech. W latach 2000-2007 przebywaÅ‚ w Northwestern University, gdzie byÅ‚ profesorem nanoinżynierii i dyrektorem NU’s Biologically Inspired Materials Institut. Jest czÅ‚onkiem the Materials Research Society, the American Physical Society oraz the American Association for the Advancement of Science. W  2014 otrzymaÅ‚ nagrodÄ™ MRS Turnbull Lectureship prize.

Więcej informacji na stronie Konwersatorium

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii