SEMINARIUM - prof. Stephen Yau, 5.07.2016

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na seminarium pt. "Kohn-Rossi cohomology and nonexistence of CR morphisms between compact strongly pseudoconvex CR manifolds". WykÅ‚ad odbÄ™dzie siÄ™  5.07.2016 o godz. 15.15 w sali nr 403 - Instytut Matematyczny PAN, ul. Åšniadeckich 8, Warszawa.

Prof. Stephen Yau

Odczyt wygÅ‚osi prof. Stephen Yau z WydziaÅ‚u Matematyki, Statystyki i Informatyki Uniwersytetu Illinois, Chicago. W obszarze badaÅ„ naukowych profesora znajdujÄ… siÄ™ zagadnienia z dziedzin: geometrii algebraicznej, teorii osobliwoÅ›ci, geometrii zespolonej, CR-geometrii, nieliniowej teorii filtracji, kodowania przy pomocy geometrii algebraicznej, teorii informacji, teorii sterowania, matematyki finansowej, baz danych, testów oprogramowaÅ„ komputerowych, bioinformatyki.

Profesor Yau jest redaktorem naczelnym w Journal of Algebraic Geometry i Communications in Information and Systems; jest autorem około 300 publikacji.

Więcej na stronie Seminaria.

Zdjęcia z pobytu gościa.