Spotkanie Otwartych Umysłów II, 26.10.2017

Drugie wydarzenie z cyklu "Spotkania otwartych umysłów" pt."Marian Smoluchowski - otwarty umysł nauki XIX i XX wieku" poświęcone zostało genialnemu polskiemu fizykowi, z okazji obchodów stulecia jego śmierci.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Centrum Studiów Zaawansowanych PW, a uczestniczyli w nim między innymi: dyrektor CSZ prof. Stanisław Janeczko, prof. Piotr Przybyłowicz (SiMR PW), dziekan Wydziału Fizyki PW prof. Mirosław Karpierz, prof. Leon Gradoń (IChiP PW), prof. Tomasz Woliński i prof. Jerzy Garbarczyk z Wydziału Fizyki PW oraz gość specjalny - prof. Bogdan Cichocki z Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem spotkania było życie i dorobek naukowy Mariana Smoluchowskiego, jak niezwykle ważną rolę odegrał w „powołaniu atomów do życia” czyli uznaniu ich realności, w badaniach, w jaki sposób pojawia się przypadek w deterministycznym świecie, a także w rozwikłaniu zagadki niebieskiego koloru nieba.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w galerii.