Wizyta prof. Stephena Yau w CSZ, 2-10.07.2016

W dniach 2-10.07.2016 Centrum Studiów Zaawansowanych PW gościło profesora wizytującego prof. Stephena Yau z Wydziału Matematyki, Statystyki i Informatyki Uniwersytetu Illinois, Chicago.

W obszarze badaÅ„ naukowych profesora znajdujÄ… siÄ™ zagadnienia z dziedzin: geometrii algebraicznej, teorii osobliwoÅ›ci, geometrii zespolonej, CR-geometrii, nieliniowej teorii filtracji, kodowania przy pomocy geometrii algebraicznej, teorii informacji, teorii sterowania, matematyki finansowej, baz danych, testów oprogramowaÅ„ komputerowych, bioinformatyki. Profesor Yau jest redaktorem naczelnym w Journal of Algebraic Geometry i Communications in Information and Systems; jest autorem okoÅ‚o 300 publikacji.

Prof. Stephen Yau wygÅ‚osiÅ‚ wykÅ‚ad pt. "Kohn-Rossi cohomology and nonexistence of CR morphisms between compact strongly pseudoconvex CR manifolds" w Instytucie Matematycznym  PAN.

Więcej na stronie https://www.csz.pw.edu.pl/Wydarzenia/SEMINARIUM-prof.-Stephen-Yau-5.07.2016

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.