Wizyta Profesora Shuichi Izumiya w CSZ, 14.09.2016

W dniu 14 września 2016 r. Centrum Studiów Zaawansowanych miało zaszczyt gościć Profesora Shuichi Izumiya na zaproszenie dyrektora CSZ, prof. Stanisława Janeczko.

Profesor Izumiya jest wybitnym matematykiem, związanym z Hokkaido University w Sapporo, gdzie obecnie piastuje stanowisko profesora w Department of Mathematics, Faculty of Science. Jego praca naukowa oscyluje wokół zagadanień  z zakresu geometrii klasycznej oraz teorii osobliwości.

Profesor jest współautorem ponad 100 artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz dwóch książek. Ponadto prof. Izumiya odbył staże naukowe jako „visiting fellow” w następujących uczelniach: Chinese Academy of Science, Liverpool University, Carnegie Mellon University,  Banach International Mathematical Centre, Valencia University, Durham University. Jest członkiem wielu stowarzyszeń naukowych, między innymi: Mathematical Society of Japan, American Mathematical Society, London Mathematical Society czy Mathematical Association of America.