Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki", 4.04.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Rola modelowania i badań in-situ w zakresie zmian klimatu i jakości powietrza atmosferycznego w celu ochrony środowiska i zdrowia.

Spotkanie online odbędzie się na platformie TEAMS.

XII i XIII konkurs MOBILITY PW (otwarte do 5 maja 2024)

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 25 marca 2024 r. zostały otwarte XII i XIII konkurs w ramach programu Mobility PW. W cele Programu wpisane zostało doskonalenie kompetencji pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej oraz stymulowanie wymiany doświadczeń. Mobility PW dysponując środkami przyznanymi na te cele Politechnice Warszawskiej w ramach różnych projektów, daje możliwość uzyskania finansowania wskazanych form mobilności naukowych (od 21 dni do 3 m-cy).

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursów. Wnioski należy składać elektronicznie do 5 maja 2024 r. włącznie. Równolegle otwarte są konkursy dla pracowników PW (MOBILITY PW XII) oraz doktorantów PW (MOBILITY PW XIII)

TOPTECHNIKA - Wyzwania napotykane przy wprowadzeniu sztucznej inteligencji do urządzeń medycznych - Jerzy Orkiszewski, 21.03.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza w ramach cyklu konwersatoryjnego TOPTECHNIKA na wykład Jerzego Orkiszewskiego (US-Polish Trade Council|President, Poland in Silicon Valley|Board Member, Cutera, Inc |VP of Engineering).

Interdyscyplinarne Seminarium Studiów ID, 26.03.2024

Zapraszamy na spotkanie seminaryjne w ramach studiów ID, w dniu 26 marca br.,  godz. 17.15-18.45 w sali 329 GG MINI, ul. Koszykowa 75, pt. “Modyfikacje genetyczne, które wygłosi prof. Ewa Bartnik z Wydziału Biologii UW.

WYKŁADY DLA DOKTORANTÓW I STUDENTÓW PW - propozycja na semestr letni 2024

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej prowadzi międzywydziałowe interdyscyplinarne wykłady dla doktorantów w Szkole Doktorskiej PW oraz studentów i zaprasza do zapoznania się z ofertą przedmiotów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2023/2024.

Interdyscyplinarne Seminarium Studiów ID "Egzotyczne ułożenia sferyczne", prof. Stanisław Janeczko, 20.02.2024

Na ostatnie 15 min spotkania wystąpi Asahi Tsuchida, młody doktor matematyki z Japonii, który opowie o swojej drodze zawodowej i możliwościach pracy naukowej w Japonii.

Seminarium jest organizowane dla studentów ID. Może w nim uczestniczyć również cała społeczność akademicka PW.

Zapraszamy przede wszystkim studentów projektu studiów ID oraz wszystkich zainteresowanych udziałem w tych studiach.