III konferencja z Filozofii Nauki i Metod Formalnych w Filozofii, 13-14.12.2018

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza zainteresowane osoby do wzięcia udziału w III konferencji z Filozofii Nauki i Metod Formalnych w Filozofii, współorganizowanej z Wydziałem Administracji i Nauk Społecznych PW oraz innymi instytucjami naukowymi.

Cykl konferencji Filozofii Nauki i Metod Formalnych w Filozofii ma służyć integracji polskiego środowiska filozofów nauki i filozofów wykorzystujących narzędzia formalne w uprawianiu filozofii. Tematyka konferencji obejmuje ogólną i szczegółowe filozofie nauki, metodologię nauk oraz wykorzystanie metod matematycznych w filozofii. Pierwsza edycja konferencji zorganizowana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki odbyła się w roku 2016 na UJ w Krakowie. Druga edycja odbyła się w roku 2017 na KUL-u w Lublinie. Na trzecią edycję zapraszamy do Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do nadsyÅ‚ania streszczeÅ„ referatów. Przygotowane do anonimowej recenzji streszczenia o maksymalnej dÅ‚ugoÅ›ci 300 słów prosimy przesyÅ‚ać na adres m.stelmach@ans.pw.edu.pl do 5 grudnia 2018 r. Na wystÄ…pienie wraz z dyskusjÄ… przewidujemy 30 minut.

Celem konferencji jest integracja Å›rodowiska skupionego wokół filozofii nauki i metod formalnych w nauce, stÄ…d szerokie grono organizatorów instytucjonalnych konferencji tworzÄ…: MiÄ™dzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej przy Wydziale Administracji i Nauk SpoÅ‚ecznych Politechniki Warszawskiej, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej.

Termin: 13-14 grudnia 2018

Miejsce: sala 213, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1,  Warszawa

Patronat honorowy

Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki

Rada Programowa:

• StanisÅ‚aw Janeczko (MiNI PW)
  • Zbigniew Król (ICFO PW)
  • Marek KuÅ› (ICFO PW, CFT PAN)
  • Witold Marciszewski (Fundacja na rzecz Informatyki, Logiki i Matematyki)
  • Marcin MiÅ‚kowski (IFiS PAN)
  • Tomasz Placek (UJ, PTLiFN)
  • Krzysztof Wójtowicz (UW)

Komitet organizacyjny:

• BartÅ‚omiej Skowron (ICFO PW) - przewodniczÄ…cy
  • PrzemysÅ‚aw Nowakowski (IFiS PAN)
  • MichaÅ‚ Stelmach (ICFO PW)
  • PaweÅ‚ Stacewicz (ICFO PW)
  • PaweÅ‚ Jarnicki (ICFO PW)
  • Ilona Sadowska (CSZ PW)
  • Jacek Wawer (UJ)

Strona internetowa konferencji wraz z listÄ… potwierdzonych prelegentów znajduje siÄ™ tutaj: http://www.icfo.ans.pw.edu.pl/en/?page_id=2251.

Językiem wykładowym konferencji będzie język polski