Konwersatorium PW - „U.S. Public-Private Partnerships in Space: Where We Are Going Together", 15.03.2018

John F. Hall, ekspert Polskiej Agencji Kosmicznej, wieloletni pracownik NASA wygłosi odczyt pt. „U.S. Public-Private Partnerships in Space: Where We Are Going Together", 15.03.2018

Wykład, w języku angielskim, zatytułowany "Amerykańskie partnerstwa publiczno-prywatne w działalności kosmicznej: dokąd wspólnie zmierzamy", przedstawia możliwości i doświadczenia w zakresie inwestycji publiczno-prywatnych w USA w dziedzinach transportu kosmicznego, napędów kosmicznych, serwisowania satelitów, prowadzenia habitatów oraz wszelkich innych wspólnych przedsięwzięć służących rozwijaniu technologii i potencjału na rzecz badań, eksploracji i wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

John F. Hall obecnie pełni funkcję eksperta Polskiej Agencji Kosmicznej, był wieloletnim pracownikiem NASA. Jego działalność w PAK koncentruje się w dużej mierze na opracowaniu Krajowego Programu Kosmicznego oraz założeń  narodowego prawa kosmicznego. Do 2017 r., pan Hall pełnił funkcję dyrektora ds. kontroli eksportu i współpracy międzyagencyjnej w NASA. Brał czynny udział w rozwijaniu zasad amerykańskiej polityki kosmicznej i innych rządowych dokumentów związanych z rozwijaniem działalności kosmicznej. Był też odpowiedzialny za międzynarodowy transfer technologii.

Za swoją pracę na rzecz NASA został uhonorowany licznymi prestiżowymi nagrodami amerykańskiej agencji kosmicznej. Jest  autorem wielu artykułów w prasie krajowej i międzynarodowej, udzielił również licznych wywiadów dotyczących polityki kosmicznej.

Poza pracą w NASA, John F. Hall działał w różnych instytucjach państwowych oraz służbach ratunkowych.

John F. Hall jest absolwentem Washington & Lee University School of Law oraz Georgetown University's School of Foreign Service.

Więcej informacji biograficznych:

JFH biography 2018 (pdf, 16,42 kB)

Konwersatorium odbędzie się w czwartek, 15 marca  2018 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW. Po odczycie zapraszamy na poczęstunek, podczas którego będzie można porozmawiać bezpośrednio z prelegentem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.