Konwersatorium PW- dr Janusz Pętkowski, 23.06.2022

Odczyt pt. "Wenusjańskie anomalie atmosferyczne i poszukiwanie życia w chmurach Wenus" wygłosi Janusz Pętkowskiastrobiolog związany z Zakładem Nauk o Ziemi, Atmosferze i Planetach w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Prelegent jest jednym z liderów inicjatywy MIT-Breakthrough Venus Life Finder Mission Concept Study. Interesuje się gazami biosygnaturowymi, biochemią teoretyczną oraz badaniami prowadzącymi do znalezienia życia poza Ziemią. Obronił doktorat z biofizyki na University of Virginia w Charlottesville. Uzyskał magisterium i licencjat w dziedzinie biotechnologii i biologii molekularnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednym z członków założycieli Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego.

Chmury Wenus są pełne tajemnic. Dziesiątki obserwacji i danych zebranych na przestrzeni ostatniego półwiecza sugerują, że w chmurach Wenus dzieje się coś całkiem niewyjaśnionego.
Wykład będzie traktował o tych anomalnych obserwacjach i ich potencjalnej interpretacji oraz o inicjatywie "Venus Life Finder" i planowanych prywatnych międzyplanetarnych misjach.

Więcej informacji, w tym abstrakt, znajduje się pod linkiem: Konwersatorium PW

Konwersatorium odbędzie się w czwartek, 23 czerwca 2022 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW.
Po odczycie zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać bezpośrednio z prelegentem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.