Profesor wizytujÄ…cy JJ Garcia-Luna_Aceves, 18-22.05.2019

W dniach 18-22.05.2019 goÅ›ciem Centrum Studiów Zaawansowanych byÅ‚ profesor wizytujÄ…cy J.J. Garcia-Luna Aceves  z Computer Science and Engineering at the University of California, Santa Cruz (UCSC).

J.J. Garcia-Luna-Aceves jest wybitnym profesorem informatyki i inżynierii na Uniwersytecie Kalifornijskim, Santa Cruz (UCSC), posiada Katedrę Inżynierii Komputerowej Jack Baskin Endowed oraz jest głównym naukowcem w Palo Alto Research Center (PARC). Przed dołączeniem do UCSC w 1993 roku był dyrektorem Centrum w SRI International (SRI) w Menlo Park w Kalifornii.Dr Garcia-Luna-Aceves posiada 66 patentów w USA i opublikował ponad 500 artykułów w czasopismach, konferencjach i książkach.Był przewodniczącym ACM Special Interest Group on Multimedia oraz przewodniczącym generalnym wielu konferencji i członkiem wielu komitetów IEEE. Jest laureatem licznych nagród w dziedzinie teorii i projektowania protokołów komunikacyjnych. Dr Garcia-Luna-Aceves kieruje Computer Communication Research Group (CCRG) i pełni funkcję dyrektora kampusu CITRIS oraz Instytutu Banatao.

Obszarami badawczymi prof. J.J. Garcia-Luna-Aceves’a są: zasady komunikacji komputerowej, internęt sieci bezprzewodowej, internet przedmiotów, sieci informacyjno-centryczne, sieci cyberfizyczne, mobilne i całościowe przetwarzanie danych.

wiÄ™cej informacji w zakÅ‚adce profesorowie wizytujÄ…cy.