SEMINARIUM CSZ PW I MINI PW z matematyki dyskretnej, 17-18.05.2019

W dniach 17-18 maja 2019 roku odbędzie się na Politechnice Warszawskiej międzynarodowe seminarium z matematyki dyskretnej. Współorganizatorami są Centrum Studiów Zaawansowanych i Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Seminarium ma długą tradycję. Zostało zapoczątkowane w połowie lat 90-tych XX wieku przez prof. Michała Karońskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i prof. Hansa Jürgena Prömela, wówczas z Humboldt University w Berlinie. Seminarium dotyczy szerokiego zakresu tematycznego: ekstremalnej i probabilistycznej kombinatoryki, algorytmicznej matematyki dyskretnej oraz tematów pokrewnych. W ubiegłych latach seminarium było organizowane na przemian w Berlinie, Poznaniu i Hamburgu. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie.

W konferencji wezmą udział matematycy z Polski i Niemiec. Zaproszeni naukowcy wygłoszą kilkanaście referatów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konferencji na stronie.