Konwersatorium PW - "Space 4.0", 12.01.2017

Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej wygÅ‚osi odczyt pt. â€žSpace 4.0", 12.01.2017

Johann-Dietrich (« Jan Â») Wörner jest Dyrektorem Generalnym Europejskiej Agencji Kosmicznej od 2015 r. UrodziÅ‚ siÄ™ w Niemczech, studiowaÅ‚ na uniwersytetach technicznych w Berlinie i w Darmstadt. W Japonii zajmowaÅ‚ siÄ™ problematykÄ… zabezpieczeÅ„ elektrowni jÄ…drowych przed ryzykiem trzÄ™sieÅ„ ziemi. ByÅ‚ prezydentem uczelni technicznej w Darmstadt w latach 1995-2007. OtrzymaÅ‚ wiele nagród, jest czÅ‚onkiem licznych akademii naukowych w Niemczech, jak również należy do grona ekspertów zwiÄ…zanych z politykÄ… energetycznÄ… w tym kraju.

Więcej szczegółów biograficznych pod adresem ESA.

Konwersatorium odbÄ™dzie siÄ™ w czwartek, 12 stycznia 2017 r. o godz. 15.30 w Sali Senatu nr 124 Gmachu Głównego PW.

Po odczycie zapraszamy na dyskusję i poczęstunek w kawiarni Konwersatorium, sala nr 123 GG PW.

Informacje również na stronie Konwersatorium.