Konwersatorium PW - „U.S. Public-Private Partnerships in Space: Where We Are Going Together", 15.03.2018

John F. Hall, ekspert Polskiej Agencji Kosmicznej, wieloletni pracownik NASA wygÅ‚osi odczyt pt. â€žU.S. Public-Private Partnerships in Space: Where We Are Going Together", 15.03.2018

Wykład, w języku angielskim, zatytułowany "Amerykańskie partnerstwa publiczno-prywatne w działalności kosmicznej: dokąd wspólnie zmierzamy", przedstawia możliwości i doświadczenia w zakresie inwestycji publiczno-prywatnych w USA w dziedzinach transportu kosmicznego, napędów kosmicznych, serwisowania satelitów, prowadzenia habitatów oraz wszelkich innych wspólnych przedsięwzięć służących rozwijaniu technologii i potencjału na rzecz badań, eksploracji i wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

John F. Hall obecnie peÅ‚ni funkcjÄ™ eksperta Polskiej Agencji Kosmicznej, byÅ‚ wieloletnim pracownikiem NASA. Jego dziaÅ‚alność w PAK koncentruje siÄ™ w dużej mierze na opracowaniu Krajowego Programu Kosmicznego oraz zaÅ‚ożeÅ„  narodowego prawa kosmicznego. Do 2017 r., pan Hall peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ dyrektora ds. kontroli eksportu i współpracy miÄ™dzyagencyjnej w NASA. BraÅ‚ czynny udziaÅ‚ w rozwijaniu zasad amerykaÅ„skiej polityki kosmicznej i innych rzÄ…dowych dokumentów zwiÄ…zanych z rozwijaniem dziaÅ‚alnoÅ›ci kosmicznej. ByÅ‚ też odpowiedzialny za miÄ™dzynarodowy transfer technologii.

Za swojÄ… pracÄ™ na rzecz NASA zostaÅ‚ uhonorowany licznymi prestiżowymi nagrodami amerykaÅ„skiej agencji kosmicznej. Jest  autorem wielu artykułów w prasie krajowej i miÄ™dzynarodowej, udzieliÅ‚ również licznych wywiadów dotyczÄ…cych polityki kosmicznej.

Poza pracą w NASA, John F. Hall działał w różnych instytucjach państwowych oraz służbach ratunkowych.

John F. Hall jest absolwentem Washington & Lee University School of Law oraz Georgetown University's School of Foreign Service.

Więcej informacji biograficznych:

JFH biography 2018 (pdf, 16,42 kB)

Konwersatorium odbÄ™dzie siÄ™ w czwartek, 15 marca  2018 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW. Po odczycie zapraszamy na poczÄ™stunek, podczas którego bÄ™dzie można porozmawiać bezpoÅ›rednio z prelegentem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.