Promocja albumu „Akwarele” Joanny Pętkowskiej w ZACHĘCIE, relacja z wydarzenia, 5.10.2016

5 października 2016 r. w Narodowej Galerii Sztuki – ZACHĘTA odbyła się promocja albumu „Akwarele” Joanny Pętkowskiej wydanego przez Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Spotkanie miało miejsce w Księgarni Artystycznej Zachęty. Prezentacja albumu odbyła się w formie rozmowy - wywiadu między autorką, Joanną Pętkowską a prof. Stanisławem Janeczko – dyrektorem CSZ. Artystka opowiadała o swoim artystycznym warsztacie twórczym, inspiracjach, szacunku dla kontekstu w procesie kreacji, etapach rozwoju artystycznego – od detalu w kierunku syntezy, abstrakcji.

Publikacja zawiera dorobek artystyczny akwarelistki, między innymi prace powstałe w plenerze podczas pobytu stypendialnego artystki w Berlinie w 2014 roku oraz akwarele ukazujące Warszawę, jej rodzinne miasto, oraz liczne artystyczne „pamiątki” z podróży po Europie – urzekające fragmenty miast, pejzaże – ich piękno dostrzeżone i uchwycone przez artystkę. Album otwiera cykl akwareli, stworzonych z okazji obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW, prezentujących budynki poszczególnych wydziałów Politechniki Warszawskiej.

*Joanna Pętkowska – architekt, doktorantka Wydziału Architektury PW, stypendystka CSZ, akwarelistka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii oraz posłuchania wywiadu z artystką (plik mp3).

Więcej informacji:

Narodowa Galeria Sztuki ZACHĘTA, promocja albumu „Akwarele” Joanny Pętkowskiej.

Wystawa w Centrum Studiów Zaawansowanych.

AKWARELE, Joanna Pętkowska.