Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki", 16.05.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „ Miasta przyszłości. Utopia czy konieczność.".

Spotkanie online odbędzie się na platformie TEAMS.

Wyróżnienie CSZ PW "Kosmos Pitagorasa", prof. Michael Berry, 7.05.2024

W dniu 7 maja 2024 r. odbędzie się uroczystość wręczenia Wyróżnienia CSZ PW "Kosmos Pitagorasa" dla prof. Michaela Berry'ego, wybitnego fizyka brytyjskiego. Z tej okazji laureat wygłosi odczyt pt. "Four geometrical-optics illusions".

Dysputy Pitagorejskie "Internal and external limits of knowledge", 8.05.2024

W dniu 8 maja 2024 r. Centrum Studiów Zaawansowanych organizuje spotkanie z cyklu Dysputy Pitagorejskie pt. "Internal and external limits of knowledge" z udziałem prof. M. Berry'ego, prof. A. Dragana i prof. S. Janeczko.

Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki", 4.04.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Rola modelowania i badań in-situ w zakresie zmian klimatu i jakości powietrza atmosferycznego w celu ochrony środowiska i zdrowia.

Spotkanie online odbędzie się na platformie TEAMS.

XII i XIII konkurs MOBILITY PW (otwarte do 5 maja 2024)

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 25 marca 2024 r. zostały otwarte XII i XIII konkurs w ramach programu Mobility PW. W cele Programu wpisane zostało doskonalenie kompetencji pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej oraz stymulowanie wymiany doświadczeń. Mobility PW dysponując środkami przyznanymi na te cele Politechnice Warszawskiej w ramach różnych projektów, daje możliwość uzyskania finansowania wskazanych form mobilności naukowych (od 21 dni do 3 m-cy).

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursów. Wnioski należy składać elektronicznie do 5 maja 2024 r. włącznie. Równolegle otwarte są konkursy dla pracowników PW (MOBILITY PW XII) oraz doktorantów PW (MOBILITY PW XIII)

Interdyscyplinarne Seminarium Studiów ID, 9.04.2024

Zapraszamy na spotkanie seminaryjne w ramach studiów ID, w dniu 9 kwietnia br.,  godz. 17.15-18.45 w sali 329 GG MINI, ul. Koszykowa 75, pt. „Polskie nominacje do Nagrody Nobla w chemii, fizyce i medycynie”, które wygłosi prof. Adam Proń z Wydziału Chemicznego PW.