Konwersatorium PW- dr Janusz Pętkowski, 23.06.2022

Odczyt pt. "WenusjaÅ„skie anomalie atmosferyczne i poszukiwanie życia w chmurach Wenus" wygÅ‚osi Janusz PÄ™tkowskiastrobiolog zwiÄ…zany z ZakÅ‚adem Nauk o Ziemi, Atmosferze i Planetach w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Prelegent jest jednym z liderów inicjatywy MIT-Breakthrough Venus Life Finder Mission Concept Study. Interesuje siÄ™ gazami biosygnaturowymi, biochemiÄ… teoretycznÄ… oraz badaniami prowadzÄ…cymi do znalezienia życia poza ZiemiÄ…. ObroniÅ‚ doktorat z biofizyki na University of Virginia w Charlottesville. UzyskaÅ‚ magisterium i licencjat w dziedzinie biotechnologii i biologii molekularnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednym z czÅ‚onków zaÅ‚ożycieli Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego.

Chmury Wenus sÄ… peÅ‚ne tajemnic. DziesiÄ…tki obserwacji i danych zebranych na przestrzeni ostatniego półwiecza sugerujÄ…, że w chmurach Wenus dzieje siÄ™ coÅ› caÅ‚kiem niewyjaÅ›nionego.
WykÅ‚ad bÄ™dzie traktowaÅ‚ o tych anomalnych obserwacjach i ich potencjalnej interpretacji oraz o inicjatywie "Venus Life Finder" i planowanych prywatnych miÄ™dzyplanetarnych misjach.

WiÄ™cej informacji, w tym abstrakt, znajduje siÄ™ pod linkiem: Konwersatorium PW

Konwersatorium odbÄ™dzie siÄ™ w czwartek, 23 czerwca 2022 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW.
Po odczycie zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać bezpośrednio z prelegentem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.