Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki", 16.05.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „ Miasta przyszłości. Utopia czy konieczność.".

Spotkanie online odbędzie się na platformie TEAMS.

Seminarium ma na celu przedstawienie osiągnięć zespołów reprezentujących poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Proponowane spotkanie w cyklu będzie dotyczyło dyscypliny Architektura i Urbanistyka.

Wykład składa się z 5 części poświęconych zagadnieniu miasta i tego jak jest postrzegane. W tym:

Miasto przyszłości w strefie science-fiction

10 największych zagrożeń dla Ziemi

Projektowanie prośrodowiskowe

Projektowanie cyrkularne

Primum non nocere

Wykład dotyczy faktu, że Miasto powstało jako potrzeba. Jako przekształcenie przestrzeni tak aby była wygodna i bezpieczna dla zamieszkujących go istot i gdyby nie rozwój technologiczny to zapewne nie zmieniłoby się tak bardzo na przez minione tysiąclecia. Ale rozwój cywilizacyjny, a także w końcu zrozumienie przynajmmniej podstaw funkcjonowania otaczającego środowiska, zmieniły wszystko.

Prelegentką seminarium będzie prof. dr hab. Arch. Elżbieta Ryńska z Wydziału Architektury PW, koreferentem prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

Seminarium online będzie się 16 maja 2024 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS. Link do rejestracji na spotkanie znajduje się tutaj (szczegóły dołączania do spotkania można znaleźć tutaj).

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy kierować je na adres hdn.csz[at]pw.edu.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium. Więcej o seminariach.