Warsztaty Ścisłego Myślenia, Chęciny 22-24.03.2024

W dniach 22-24 marca 2024 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Warsztaty Ścisłego Myślenia. Zostały zorganizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych PW we współpracy z Centrum Badania Ryzyka Systemowego UW ze szczególną myślą o studentach indywidualnych studiów politechnicznych - studiów ID.

Ideą przewodnią wyjazdu było przedstawienie tematyczne odczytów przeznaczonych dla szerokiego merytorycznie kręgu uczestników. Otwartych na prezentowanie własnych przemyśleń i badań z uwzględnieniem różnych specjalizacji wśród słuchaczy. Szczególny nacisk położony został na zagadnienia złożoności systemów oraz zagadnienia z pogranicza dziedzin humanistycznych i matematyki, z odniesieniem do modelowania zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych.

Udział wzięli studenci ID z różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej, którzy przedstawili zagadnienia naukowe, którymi się zajmują, oraz kadra naukowa z uczelni i z Uniwersytetu Warszawskiego. Program wydarzenia.

Podczas warsztatów odbyło się głosowanie na najlepsze odczyty. Zdobywcami wyróżnień zostali: Zofia Nowicka, Julia Le Bihan, Jacek Rogala, Bartłomiej Łuszczuk, Bartosz Godlewski, Natalia Gdrzybicka i Hubert Grochowski.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.