Interdyscyplinarne Seminarium Studiów ID "Ile wymiarów ma czas?", prof. Andrzej Dragan, 21.11.2023

Profesor opowie o cenie, jaką należy zapłacić za dopuszczenie obiektów i układów odniesienia poruszających się z prędkością nadświetlną zarówno w szczególnej teorii względności, jak i w kwantowej teorii pola.

Andrzej Dragan – polski fizyk teoretyk i artysta: fotograf, kompozytor oraz twórca filmowy, a także popularyzator nauki. Profesor nauk fizycznych, profesor na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i profesor wizytujący na Narodowym Uniwersytecie Singapuru. Zdobywca nagród krajowych i międzynarodowych.
Jako fizyk zajmował się m.in. informacją kwantową w wersji relatywistycznej, habilitując się z tego tematu i uzyskując tytuł profesora. Jako fotograf stworzył własny styl portretu.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2023, godz. 17.15-18.45 w sali 102 Gmachu Wydziału Matematyki, ul. Koszykowa 75.