Konwersatorium PW - "From Research to Product", 18.01.2018 r.

Profesor Jari Viik z Department of Biomedical Engineering, Tampere University of Technology (Finlandia) wygÅ‚osi odczyt pt. â€žFrom Research to Product", 18.01.2018

Jari Viik jest profesorem i menedżerem projektów badawczych w Tampere University of Technology. Jest zainteresowany pomiarami fizjologicznymi i przetwarzaniem sygnałów oraz transferem wyników  prac badawczych do rozwiÄ…zaÅ„ komercyjnych.  Specjalizuje siÄ™ w rejestracjach sygnałów pochodzÄ…cych z ukÅ‚adu krążenia i ukÅ‚adu oddechowego, m.in. z wykorzystaniem metod balistokardiografii, czy pneumografii impedancyjnej. UzyskaÅ‚ stopieÅ„ doktora w roku 2000 na podstawie rozprawy "Diagnostic Properties of Exercise Electrocardiographic Leads and Variables in the Detection of Coronary Artery Disease". Jest autorem ponad 150 prac, z czego ponad 70 to artykuÅ‚y w czasopismach (h=15, liczba cytowani bez autocytowaÅ„- 667). PeÅ‚niÅ‚ rolÄ™ promotora dwóch rozpraw doktorskich.

Konwersatorium odbÄ™dzie siÄ™ w Å›rodÄ™, 18 stycznia  2018 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW. Po odczycie zapraszamy na poczÄ™stunek, podczas którego bÄ™dzie można porozmawiać bezpoÅ›rednio z prelegentem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.