STOWARZYSZENIE SINGULARIS - Inauguracja, 2.06.2022

W  dniu 02.06.2022 w siedzibie Centrum Studiów Zaawansowanych odbyła się inauguracja Stowarzyszenia CSZ – SINGULARIS.

Celem stowarzyszenia jest integrowanie ludzi związanych z nauką i sztuką, otwartych na przekraczanie barier rzeczywistości i wyłamujących się poza utarte schematy.

Jedną z metod działania będzie organizowanie grup wzajemnej inspiracji, zespołów wdrożeniowych i laboratoriów poznawczych. Jak również włączenie do bliskiej integracji młodych adeptów koncepcyjnego rozumienia świata.

Cechy członków stowarzyszenie to : otwarty umysł, kreatywność, twórcza samodzielność, przełamywanie tabu, nieszablonowe widzenie świata.

Inauguracji towarzyszył wernisaż wystawy grafiki Anny Salvy, młodej artystki – doktorantki PW, uczestniczki wykładów w ramach oferty dydaktycznej CSZ, której aktywne zaangażowanie zaowocowało powstaniem cyklu grafik, zainspirowanych zagadnieniami, poruszanymi na zajęciach u prof. Stanisława Janeczki „Iluzje wiedzy i granice poznania”.

Cykl nosi nazwę „PRZESTRZENIE ILUZJI”.

Nasz świat składa się ze świata sensorycznego i warstw/poziomów światów, które wydają się iluzorycznymi - stąd „przestrzenie iluzji”, które są rzeczywiste w odwrotności do abstrakcji świata sensorycznego. Artystka poprzez swoje rysunki zaprasza widzów na wędrówkę po wielu poziomach świata poza-sensorycznego. Przebywanie i eksplorowanie tych światów jest przywilejem otwartych umysłów, stąd pomysł połączenia inauguracji „SINGULARIS” oraz wernisażu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz do zapoznania się z folderem wystawy.