Sympozjum matematyczne w Chęcinach, 2-5.03.2023

W dniach 2-5 marca 2023 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW Korzecko w Chęcinach odbyło się Sympozjum matematyczne CBRS UW - CSZ PW - MiNI PW.

W wydarzeniu, współorganizowanym przez zespół Centrum Studiów Zaawansowanych wraz z Centrum Badania Ryzyka Systemowego Uniwersytetu Warszawskiego (Bartosz Nowacki) oraz wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW (dr Michał Zwierzyński i mgr Marcin Zubilewicz), wzięli udział jako zespół prowadzący: prof. Wojciech Domitrz – dziekan Wydziału MiNI PW; prof. Stanisław Janeczko – dyrektor CSZ; prof. Zbigniew Lonc (MiNI PW); dr Grzegorz Łach (CBRS); prof. Barbara Roszkowska-Lech (MiNI PW); dr Sebastian Szymański (CBRS); prof. Anna Zamojska-Dzienio (MiNI PW). W Sympozjum uczestniczyli studenci - członkowie kół naukowych i doktoranci wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW oraz przedstawiciele Centrum Badania Ryzyka Systemowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Program sympozjum obejmował 17 wykładów z różnych specjalizacji matematycznych, wzbogaconych prelekcjami z zakresu nauk humanistycznych –  filozofii, archeologii i historii sztuki. Na zakończenie sympozjum odbył się konkurs na najciekawszą prelekcję, którego laureatami zostali: prof. Barbara Roszkowska-Lech (MiNI PW) z wykładem „Samotnik na nieskończonej planszy”; prof. Agnieszka Jastrzębska (MiNI PW) - „Wizja komputerowa w praktyce – wybrane podejścia i problemy”; prof. Zbigniew Lonc (MiNI PW) - „Kryptografia wizualna”; mgr Olga Broniewska-Halder (WAPW) - "Geometryczne kompozycje treści symbolicznych w sztuce późnego średniowiecza"; mgr Hubert Grochowski (MiNI PW) - "Trójkąty, kwadraty i kolorowanie pakujące".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.

*broszura Sympozjum matematycznego w Chęcinach

*słowo wstępne do broszury Sympozjum matematycznego w Chęcinach