Wizyta prof. Petera J. Giblina z University of Liverpool

W dniach 21 czerwca - 2 lipca 2016 r. Centrum Studiów Zaawansowanych miało zaszczyt gościć profesora wizytującego Petera J. Giblina z University of Liverpool.

Profesor jest wybitnym matematykiem, czÅ‚onkiem zespoÅ‚u badawczego teorii osobliwoÅ›ci i jej zastosowaÅ„ w geometrii, grafice, a także w obrazowaniu komputerowym.

Prof. Giblin jest czÅ‚onkiem wielu towarzystw i komitetów matematycznych, m.in.: LondyÅ„skiego i AmerykaÅ„skiego Towarzystwa Matematycznego, a także czÅ‚onkiem zespoÅ‚u ds. szkół wyższych w Instytucie ZastosowaÅ„ Matematyki w Wielkiej Brytanii (IMA). W  University of Liverpool peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ kierownika WydziaÅ‚u Nauk Matematycznych oraz ZakÅ‚adu Matematyki. Od 2008 roku merytorycznie wspiera Brytyjski Festiwal Nauki, pracujÄ…c w sekcji nauk matematycznych. Jest współautorem ponad 100 publikacji oraz kilkunastu książek z dziedziny matematyki, opiekunem 12 prac doktorskich.

Prof. Giblin podczas pobytu na Politechnice Warszawskiej pełnił rolę konsultanta naukowego na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, pod opieką prof. Stanisława Janeczko.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.