Piąte Wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych PW przyznane profesorowi Andrzejowi Trautmanowi

Wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych

KOSMOS PITAGORASA

"Laus tibi, non tuleris qui vincula mente animoque"

dla profesora Andrzeja Trautmana, 03.12.2019 r.

3 grudnia 2019 roku po raz piąty nadano wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej Laus tibi, non tuleris qui vincula mente animoque – „Chwała Ci za to, że nie pozwoliłeś nałożyć więzów na swój umysł i swego ducha”.

Uroczystość zorganizowana w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej była poświęcona profesorowi Andrzejowi Trautmanowi z Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczystość poprowadził dyrektor CSZ profesor Stanisław Janeczko oraz prof. Jerzy Kijowski, który wygłosił laudację na cześć laureata, władze uczelni reprezentował prorektor PW prof. dr hab. Rajmund Bacewicz.

Wręczeniu statuetki CSZ w postaci kryształowego dwunastościanu z wtopionym zarysem Akademii Platona i nadania Profesorowi tytułu Mistrza Centrum Studiów Zaawansowanych PW towarzyszyli zaproszeni goście: profesorowie i przedstawiciele kadry naukowej Politechniki Warszawskiej, Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.