Profundere Scientiam nr 18 - Biuletyn Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, 18 numerem biuletynu Profundere Scientiam.

Interdyscyplinarne Seminarium Studiów ID "Ile wymiarów ma czas?", prof. Andrzej Dragan, 21.11.2023

Profesor opowie o cenie, jaką należy zapłacić za dopuszczenie obiektów i układów odniesienia poruszających się z prędkością nadświetlną zarówno w szczególnej teorii względności, jak i w kwantowej teorii pola.

Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki", 16.11.2023

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Samoloty bezzałogowe Politechniki Warszawskiej w badaniach ekosystemów Antarktyki – Projekt MONICA”.

Spotkanie online odbędzie się na platformie TEAMS.

Seminarium ma na celu przedstawienie osiągnięć zespołów reprezentujących poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Proponowane spotkanie w cyklu będzie dotyczyło dyscypliny Inżynieria mechaniczna, omówione zostaną zagadnienia projektowania i zabudowy samolotów bezzałogowych na potrzeby badania wpływu zmian klimatycznych na ekosystemy obszarów polarnych.

Warsztaty koncepcyjne "Procesy i przemiany w układach złożonych", Chęciny, 26 – 29.10.2023

W dniach 26 – 29 października 2023 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW Korzecko w Chęcinach odbyły się Warsztaty koncepcyjne "Procesy i przemiany w układach złożonych".

X konkurs MOBILITY PW skierowany do pracowników PW - nabór wniosków do 31.12.2023

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 3 listopada 2023 r. został otwarty X konkurs w ramach programu Mobility PW. Regulamin konkursu po zmianach został przyjęty decyzją rektora nr 151/2022 z dnia 6 czerwca 2022 r.

XI konkurs MOBILITY PW skierowany do doktorantów PW - nabór wnioskow do 31.12.2023

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 3 listopada 2023 r. został otwarty XI konkurs w ramach programu Mobility PW. Regulamin konkursu po zmianach został przyjęty decyzją rektora nr 151/2022 z dnia 6 czerwca 2022 r.