Czwarte warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i CSZ

Ile tego jest? Elementy kombinatoryki

W dniach 13-16 grudnia 2013 r. odbyły się czwarte warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zatytułowane Ile tego jest? Elementy kombinatoryki. Adresatami byli najzdolniejsi młodzi miłośnicy matematyki — podopieczni KFnrD.

W warsztatach uczestniczyło 25 osób z całej Polski, głównie uczniowie klas II i III gimnazjum. W programie przewidziano 11 wykładów matematycznych (część z nich miała charakter interaktywny lub warsztatowy), wizytę w Centrum Nauki Kopernik i w planetarium oraz wieczorne warsztaty gry w GO.

Dostępny jest szczegółowy harmonogram warsztatów:

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pożytku publicznego, która od ponad 30 lat zajmuje się opieką nad najzdolniejszą młodzieżą, organizując liczne obozy naukowe, warsztaty badawcze, seminaria, koncerty, wystawy i innego rodzaju spotkania.