Drugie warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i CSZ

Elementy teorii liczb i kryptografii

W dniach 16-18 grudnia 2011 r. odbyÅ‚y siÄ™ drugie warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zatytuÅ‚owane Elementy teorii liczb i kryptografii. Adresatami byli najzdolniejsi mÅ‚odzi miÅ‚oÅ›nicy matematyki — podopieczni KFnrD.

W warsztatach uczestniczyło 30 osób z całej Polski, głównie uczniowie klas III gimnazjum i I liceum. W programie przewidziano 9 wykładów matematycznych (spora część z nich miała charakter interaktywny lub warsztatowy), popołudniową grę matematyczno-terenową, wizytę w Centrum Nauki Kopernik i w planetarium oraz wieczorne warsztaty gry w GO.

Dostępny jest szczegółowy harmonogram warsztatów.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pożytku publicznego, która od około 30 lat zajmuje się opieką nad najzdolniejszą młodzieżą, organizując liczne obozy naukowe, warsztaty badawcze, seminaria, koncerty, wystawy i innego rodzaju spotkania.