PiÄ…te warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i CSZ

logo_KFnrD_2014

Gry

W dniach 31 maja-1 czerwca 2014 r. odbyły się piąte warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i CSZ, zatytułowane Gry. Uczestnikami byli najzdolniejsi młodzi miłośnicy matematyki — podopieczni KFnrD.

W warsztatach udział wzięło 16 licealistów z całej Polski. Odbyło się 6 bloków zajęciowych, poświęconych różnego rodzaju grom z punktu widzenia matematyki i informatyki teoretycznej: były oczywiście gry i strategie wygrywające, ale też między innymi rachunek prawdopodobieństwa, sztuczna inteligencja, troszkę topologii i odrobina ekonomii.

Dostępny jest szczegółowy harmonogram warsztatów:

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pożytku publicznego, która od ponad 30 lat zajmuje się opieką nad najzdolniejszą młodzieżą, organizując liczne obozy naukowe, warsztaty badawcze, seminaria, koncerty, wystawy i innego rodzaju spotkania.

Informacje dotyczÄ…ce wczeÅ›niejszych edycji wspólnych warsztatów KFnrD i CSZ oraz innej dziaÅ‚alnoÅ›ci CSZ adresowanej do mÅ‚odzieży znaleźć można w dziale Dla uczniów i studentów lat I-III.