Elementy Teorii Grafów

W dniach 17-19 grudnia 2010 r. odbyÅ‚y siÄ™ Warsztaty Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zatytuÅ‚owane Elementy Teorii Grafów. Adresatami byli najzdolniejsi mÅ‚odzi miÅ‚oÅ›nicy matematyki — podopieczni KFnrD.

UdziaÅ‚ wzięły 24 osoby z caÅ‚ej Polski, głównie uczniowie klas III gimnazjum. W programie przewidziano 10 wykÅ‚adów matematycznych (spora część z nich miaÅ‚a charakter interaktywny lub warsztatowy), wizytÄ™ w Centrum Nauki Kopernik, warsztaty gry w GO oraz odwiedziny w Teatrze Kontrapunkt na sztuce o tematyce matematycznej, zatytuÅ‚owanej Dowód.

Dostępny jest szczegółowy harmonogram warsztatów.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pożytku publicznego, która od prawie 30 lat zajmuje się opieką nad najzdolniejszą młodzieżą, organizując liczne obozy naukowe, warsztaty badawcze, seminaria, koncerty, wystawy i innego rodzaju spotkania.